Gryf 2009 Tczew rocznik 2001 - strona nieoficjalna

Strona klubowa

Najnowsza galeria

Mecz z Gryfem Wejherowo
Ładowanie...

Najbliższe spotkanie

W najbliższym czasie zespół nie rozgrywa żadnego spotkania.

Logowanie

Statystyki

Brak użytkowników
zalogowanych i 4 gości

dzisiaj: 7, wczoraj: 118
ogółem: 1 807 548

statystyki szczegółowe

Ankiety

Brak aktywnych ankiet.

Odtwarzacz

Losowa galeria

Lisovia L - Gryf
Ładowanie...

Wyszukiwarka

Uprawnienia zawodników

ZMIANY W SPOSOBIE UPRAWNIANIA ZAWODNIKÓW


 

 


 

Pomorski Związek Piłki Nożnej informuje, że w związku ze zmianami w Uchwale Zarządu PZPN z dnia 29 czerwca 1992 r. w sprawie statusu zawodników, występujących w polskich klubach piłkarskich oraz zasad zmian przynależności klubowej, wprowadza się obowiązek rejestracji w systemie EXTRANET wszystkich zawodników biorących udział w rozgrywkach. Oznacza to, że wycofuje się karty sztywne, a klub przed rozpoczęciem sezonu ma obowiązek złożenia formularzy dla wszystkich uprawnianych zawodników (również najmłodsze roczniki). Formularze na karty elektroniczne (zawodnicy niepełnoletni zwolnieni są z opłat) można odbierać w siedzibie Związku. 


 

Czym jest komputerowy system Extranet?


 

2005-09-22


 

Szanowni Państwo!



W związku z dużą ilością nieprawdziwych lub niepełnych informacji pojawiających się w sprawie systemu komputerowego Extranet oraz elektronicznych kart identyfikacyjnych dla zawodników od 12 roku życia, pragnę przedstawić niniejszy dokument jako krótką informację w w/w tematach oraz odpowiedź na najczęściej padające pytania.

Niniejszy dokument ma na celu przedstawienie odpowiedzi na pytania:



Czym jest komputerowy system Extranet?

Z czego wynikają założenia projektowe systemu Extranet?

Jaki jest obecny stan prac nad systemem Extranet?

Jaki jest dalszy harmonogram prac wdrożeniowych?

Jakie są przyczyny i cele wprowadzenia elektronicznych kart identyfikacyjnych?

Jak wygląda procedura pozyskania karty przez zawodnika i jak rozkłada się podział obowiązków i kosztów w tym procesie?



Ad 1. Czym jest komputerowy system Extranet?



Komputerowy system Extranet jest systemem informatycznym mającym na celu informatyzację wszelkich aspektów zarządzania danymi w Polskim Związku Piłki Nożnej.



Ma więc skomputeryzować oraz w jak największym stopniu zautomatyzować oraz usprawnić te dziedziny działalności PZPN oraz Związków Piłki Nożnej, które wymagają przechowywania oraz przetwarzania informacji, np. rejestr zawodników, procedury ich rejestracji, potwierdzanie oraz uprawnianie do gry, planowanie oraz prowadzenie rozgrywek, ale także inne zagadnienia jak księgowość, komunikacja wewnętrzna, planowanie, budżetowanie, itp.



Ad 2. Z czego wynikają założenia projektowe systemu Extranet?



Ogólne założenia wskazujące funkcjonalność oraz zakres działań systemu Extranet wynikają z przyjętych przez władze UEFA oraz FIFA planów informatyzacji Federacji Narodowych. Jednak wewnętrzne procedury oraz sposób realizacji zadań systemu wdrażanego w naszym kraju opracowane zostały na podstawie analizy przeprowadzonej przez analityków badających potrzeby PZPN oraz Związków Piłki Nożnej. To właśnie przedstawiciele ZPN stanowią główny zespół testujący, oceniający oraz wskazujący konieczne zmiany w zaproponowanych przez informatyków rozwiązaniach.



Ad 3. Jaki jest obecny stan prac nad systemem Extranet?



Zgodnie z przyjętym w stosownej umowie harmonogramem realizowany jest obecnie II Etap wdrożenia zawierający moduły Rozgrywek oraz Dyscypliny. Etap I zakończony w sierpniu bieżącego roku, zakładał stworzenie centralnej bazy danych zawodników oraz klubów, a także mechanizmów umożliwiających transferowanie zawodników między klubami oraz z i do kraju. Dodatkowo system już na tym etapie odpowiedzialny jest za procesy potwierdzania oraz uprawnia zawodników do gry.



Zgodnie z sugestiami przedstawicieli Związków Piłki Nożnej oraz na skutek niespójności danych istniejących w systemach komputerowych Związków Piłki Nożnej, uruchomienie systemu zostało przełożone z lipca 2005 na koniec stycznia 2006 (przy czym wprowadzanie danych zawodników rozpoczęło się z końcem lipca 2005).



Ad 4. Jaki jest dalszy harmonogram prac wdrożeniowych?



Harmonogram prac wdrożeniowych dla systemu Extranet oraz projektu wyposażenia zawodników od 12 roku życia w elektroniczne karty identyfikacyjnej zakłada:



Kolportaż Formularzy Zgłoszeniowych dla zawodników (za pośrednictwem Związków Piłki Nożnej oraz klubów) - do końca lipca 2005.

Uruchomienie w pełni funkcjonalnego systemu Extranet (Etap 1 wdrożenia) - koniec sierpnia 2005. Rozpoczęcie testowego korzystania z systemu Extranet przez Zachodniopomorski Związek Piłki Nożnej - od dnia 15.07.2005.

Wprowadzanie zawodników do bazy danych systemu (nie oznacza to w przeciwieństwie do Zachodniopomorskiego ZPN korzystania z całej funkcjonalności systemu, a jedynie z jednej z funkcji) przez wszystkie Związki Piłki Nożnej - do końca września 2005.

Rozpoczęcie prac nad II Etapem wdrożenia systemu Extranet (zgodnie z funkcjonalnością opisaną w pytaniu nr 3 niniejszego dokumentu) - od 01.09.2005

Proces wydawania elektronicznych kart identyfikacyjnych dla zawodników, którzy złożyli Formularze Zgłoszeniowe a więc zostali wprowadzeni do centralnej bazy danych - od 01.11.2005 - do 31.02.2006

Wprowadzenie obowiązkowego wykorzystania systemu Extranet w funkcjonalności Etapów I i II - do dnia 31.01.2006



Ad 5. Jakie są przyczyny i cele wprowadzenia elektronicznych kart identyfikacyjnych?



Przeprowadzona w lutym 2005 analiza danych posiadanych w systemach komputerowych Związków Piłki Nożnej, a przede wszystkim brak ich kompletności oraz spójności, postawiła zespół twórców polskiego systemu Extranet przed pytaniem: Jak uniknąć błędu skopiowania niepełnych i nieaktualnych danych do nowego systemu?



Jedynym rozwiązaniem tego problemu jest pobranie kompletnych danych ponownie i to od samych zawodników. Daje to całkowitą pewność, że nowy system zostanie uruchomiony w sposób zapewniający jego wiarygodność. Jednak absolutna konieczność przeprowadzenia procesu zebrania Formularzy Zgłoszeniowych, podsunęła dodatkowo ideę wdrożenia rozwiązań, które również samym pracownikom Związków Piłki Nożnej zapewnią prace bardziej komfortową oraz wydajną.



Tak oto zrodził się projekt wyposażenia zawodników od 12 roku życia, a więc takich którzy zgodnie z przepisami UEFA oraz PZPN podlegają przepisom o zwrocie ekwiwalentu za wyszkolenie, w elektroniczne karty identyfikacyjne.



Cele tego projektu można podzielić na krótko i długofalowe.



Do celów krótkofalowych zaliczyć można zdecydowanie weryfikację oraz poprawę kompletności danych osobowych zawodników, które stanowią podstawę poprawnego funkcjonowania systemu Extranet. Dodatkowo wprowadzenie spójnej dla całego kraju numeracji zawodników, niezmiennej przez cały okres kariery zawodniczej, a tym samym realna szansa całościowej oceny grupy zawodowej piłkarzy (co jest niezbędne w procesie rozwoju piłkarstwa oraz daje szerokie możliwości działań marketingowych oraz popularyzatorskich). Aby unaocznić proste korzyści płynące z takiego uporządkowania, wystarczy spojrzeć na nasze obecne problemy z wydawałoby się prostym oszacowaniem ilości piłkarzy a tym samym ilości Formularzy zgłoszeniowych, które musimy dostarczyć do poszczególnych klubów. A dopiero dogłębna wiedza nie tylko o ich ilości, ale również innych cechach spowoduje możliwości skuteczniejszego starania się o dotacje, subwencje, wsparcie sponsorów, czy zainteresowanie władz lub samorządów. Na końcu, choć jest to jeden z ważniejszych celów, wspomnieć należy o wykorzystaniu kart jako identyfikatora a tym samym zastąpieniu papierowych kart zawodników oraz wyeliminowaniu udziału graczy nieuprawnionych. Chodzi tu nie tylko o wygodę samych zawodników, ale również o zabezpieczenie przed pomyłką pracowników klubów czy sędziów. I wreszcie wraz z wdrożeniem systemu Extranet oraz wprowadzeniem kart, do siedzib Związków Piłki Nożnej dostarczone zostaną czytniki kart elektronicznych, które pozwolą na zdecydowanie bardziej wydajną pracę, szczególnie w ciężkim okresie okien transferowych.



Cele długofalowe to przede wszystkim wyposażenie sędziów oraz stadionów w czytniki pozwalające korzystać z kart w czasie meczu nie tylko jako z dowodów tożsamości ale narzędzi do sprawnego tworzenia listy zawodników, przeprowadzania zmian, odnotowywania wszelkich boiskowych wydarzeń, a tym samym sprawnego działania w czasie spotkania oraz dostarczenia niemal natychmiast pełnej i poprawnej informacji władzom Polskiego Związku Piłki Nożnej. Nie jest tu koniecznym wspominać, że w obecnych czasach tak rozległa i kompletna wiedza jest czymś niezwykle cennym. Jeśli dodać do tego obserwatorów spotkań również jako użytkowników systemu Extranet, a więc przekazujących na bieżąco do centrali dane z toczących się aktualnie meczów, uzyskujemy obraz pełnej wiedzy z dowolnych obszarów działania związku. A to porusza już nie tylko kwestię kontroli nad zachodzącymi zdarzeniami ale również możliwość wykorzystania danych w celach marketingowych lub informacyjnych (w najprostszym przykładzie jako np. najbardziej aktualny i szybki serwis informacyjny). Dodatkowo same karty, ze względu na wybraną technologię (przyjęto w projekcie użytkowanie zapisywalnych kart MIFARE), mogą zostać użyte do wielu innych zadań, od sterowania urządzeniami po systemy lojalnościowe.



Ad 6. Jak wygląda procedura pozyskania karty przez zawodnika i jak rozkłada się podział obowiązków i kosztów w tym procesie?



Zgodnie z Uchwałą Prezydium Polskiego Związku Piłki Nożnej z dnia 20 maja 2005 oraz opracowanym w tym celu Wyciągu z Regulaminu (drukowanym na rewersie Formularza Zgłoszeniowego), zakłada się następujące etapy w procesie wyposażenia zawodników w elektroniczne karty identyfikacyjne:



Wydrukowanie, numeracja (Formularze stanowią druki ścisłego zarachowania) oraz kolportaż Formularzy Zgłoszeniowych do Związków Piłki Nożnej.

Odbiór (wraz z pisemnym potwierdzeniem) stosownej ilości Formularzy przez przedstawicieli klubów, w czasie ich bytności w Związkach Piłki Nożnej. Przekazanie w klubach Formularzy zawodnikom.

Wypełnienie Formularzy oraz uiszczenie opłaty przez zawodników.

Zebranie w klubach wypełnionych Formularzy wraz z potwierdzeniem płatności, a następnie zbiorcze ich przekazanie wraz z kolejną wizytą w Związku Piłki Nożnej.

Wprowadzenie przez pracowników Związków Piłki Nożnej danych z Formularzy do systemu Extranet. Odbiór Formularzy (cykliczny, np. raz w tygodniu) ze Związków Piłki Nożnej i przekazanie ich do działu IT Polskiego Związku Piłki Nożnej.

Skanowanie Formularzy i zdjęć, kontrola oraz przetwarzanie danych, w tym również płatności, a następnie produkcja elektronicznych kart identyfikacyjnych dla poszczególnych zawodników. Kolportaż gotowych kart do Związków Piłki Nożnej.

Odbiór kart w siedzibach Związków Piłki Nożnej przez przedstawicieli klubów.

Rozdanie kart w klubach.

Jak widać przyjęta powyżej procedura zakłada całkowite zniwelowanie kosztów dla klubów oraz Związków Piłki Nożnej (ich wzajemne kontakty odbywają się w ramach normalnej aktywności), a jedynie jednorazowe obciążenie zawodnika. Całość kosztów produkcji a także kolportażu z i do Związków Piłki Nożnej ponosi wytypowany przez Polski Związek Piłki Nożnej wykonawca.


 

 


 

 


 

 


 

pzpn.pl

Zegar

Reklama

Kalendarium

20

04-2024

sobota

21

04-2024

niedziela

22

04-2024

pon.

23

04-2024

wtorek

24

04-2024

środa

25

04-2024

czwartek

26

04-2024

piątek

Ostatnie spotkanie

Gryf 2009 TczewChojniczanka 1930 Chojnice
Gryf 2009 Tczew 2:3 Chojniczanka 1930 Chojnice
2015-11-15, 11:00:00
     
oceny zawodników »

Wyniki

Ostatnia kolejka 13
Pogoń Lębork 2:1 Arka Gdynia SI
Jaguar Gdańsk 1:4 Gedania Gdańsk
Jantar Ustka 1:2 KTS - K GOSRiT Luzino
Gryf ORLEX Wejherowo 2:3 KP Starogard Gdański
Czarni Pruszcz Gdański 3:1 Pomorze Akademia Sportowa
Gryf 2009 Tczew 2:3 Chojniczanka 1930 Chojnice
Santana Wielki Klincz 1:15 Powiśle Dzierzgoń

Najbliższa kolejka

Najbliższa kolejka 14
Gedania Gdańsk - Arka Gdynia SI
Pogoń Lębork - Powiśle Dzierzgoń
Santana Wielki Klincz - Pomorze Akademia Sportowa
Czarni Pruszcz Gdański - KP Starogard Gdański
Gryf ORLEX Wejherowo - Chojniczanka 1930 Chojnice
Gryf 2009 Tczew - KTS - K GOSRiT Luzino
Jantar Ustka - Jaguar Gdańsk

Statystyki drużyny